Proszę czekać...
zamknij

Firmy w kategoriach

Morze dobrą alternatywą dla gór

Jeśli kochamy góry, ale nie stronimy także od nadmorskich miejscowości, to z pewnością będziemy mieli problem z wyborem kierunku podróży. Szczególnie, jeśli planujemy nasze pierwsze wakacje z dzieckiem, co wiąże się z pewnymi przewartościowaniami i konieczność przeanalizowania kilku dodatkowych kwestii.

Dlaczego nie góry?

Góry są fantastycznym miejscem i mają nad morzem przewagę w kilku aspektach, jednak jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że będą to wakacje spędzone z całą rodziną, to trzeba się zastanowić, czy ten kierunek na pewno spełni oczekiwania wszystkich. Góry są przede wszystkim wymagające, a przy okazji są praktycznie jedyna atrakcję miast i miejscowości zlokalizowanych w ich pobliżu. Również baza noclegowa w takich rejonach nie zachwyca.

Owszem, górskie domki mają swój klimat, jednak w kwestii komfortu często pozostawiają wiele do życzenia. Trzeba pamiętać jednak przede wszystkim o tym, że nie każdy może chcieć spacerować po górach. Jednych to po prostu nie interesuje, inni mają problemy kondycyjne, a jeszcze inni lęk wysokości, który w niektórych partiach gór może sparaliżować. Jeśli do tego wszystkiego dorzucimy fakt, że po górach mielibyśmy spacerować z małymi dziećmi, to pomysł wydaje się być bardzo kiepski, a wręcz nieodpowiedzialny, tym bardziej że do wyboru są też duże lepsze kierunki.

Morze i wiele możliwości

Najtrafniejszym z nich wydaje się polskie morze. Bałtyk i nadbałtyckie miejscowości to obecnie zupełnie inna jakość niż jeszcze jakiś czas temu. Baza noclegowa uległa znacznej poprawia i gwarantuje znakomity wybór odpowiedniego hotelu, nawet jeśli podróżujemy z małymi dziećmi. Ponadto same morskie kąpiele będą niepowtarzalną atrakcją dla dzieci i młodzieży w każdym wieku, a przy okazji nie będzie tam nawet mowy o zmęczeniu. Obecnie także same władze nadmorskich miejscowości dbają o to, aby poza plażowaniem, było w tych miastach co robić. Całe mnóstwo lokali gastronomicznych, punktów rozrywki, czy często organizowane koncerty i festiwale to doskonały pomysł dla całych rodzin.

Warto też wspomnieć, że z roku na rok placówki hotelowe skutecznie zwiększają swoją ofertę, przez co wakacje z dzieckiem nad morzem stają coraz bardziej atrakcyjną opcją. Wiele możliwości spędzenia czasu wolnego, nawet w czasie niepogody, a także hotelowe atrakcje dla najmłodszych, czynią z tych placówek idealne miejsce na zakwaterowanie. Bardzo dobrym przykładem jest Astor Hotel, którego pełną ofertę sprawdzić można pod adresem strony internetowej. Hotel Astor to idealne miejsce na spędzenie wczasów z dziećmi nad morzem.